joomla-sqli

Aktívne zneužívaná SQLi zraniteľnosť v Joomla

Na kritickú SQL injection zraniteľnosť v Joomla (CVE-2015-7858), sme vás už upozornili v našom predchádzajúcom blogu. Fakt, že sa tento problém vo veľkej miere týka aj slovenských webov, potvrdzuje aj náš prieskum uskutočnený 23.10.2015 (deň po zverejnení opravenej verzie), ktorý identifikoval 2856 slovenských domén prevádzkujúcich zraniteľnú verziu. Žiaľ, toto číslo doteraz kleslo iba minimálne. Hoci samotnú zraniteľnosť je možné jednoducho otestovať pomocou jedinej GET požiadavky, popísanej v predchádzajúcom blogu, pripravili sme pre vás nasledujúci nástroj na jednoduché otestovanie vašej webstránky.

Chceli by sme preto prevádzkovateľov webových stránok založených na Joomla vyzvať aby neotáľali a svoje CMS neodkladne aktualizovali na opravenú verziu 3.4.5. Zraniteľnosť sa totižto už od prvého dňa aktívne zneužíva, a počet zaznamenaných útokov rapídne narastá.

About the author

Citadelo
Citadelo je dom plný etických hackerov na vašej strane. Pomáhame otestovať ich informačnú bezpečnosť. Podrobte svoje IT prostredie výzve a odhaľte, do akej miery sú vaše citlivé dáta chránené.
Zobraziť viac od autora

Related posts

Citadelo Security Evening - jeseň 2017

Blog | | Citadelo
Hackerské tipy, odhalenie zraniteľnosti s medzinárodným dopadom a ako ukradnúť milióny. Nie, to nie sú názvy filmov, ale témy prednášok, ktoré odzneli na Citadelo Security Evening (CSE)
Zobraziť

WPA2 prelomená. Viete ako ochrániť svoje dáta?

Blog | | Citadelo
Bezpečnostný analytik Mathy Vanhoef zverejnil širokej verejnosti vážnu bezpečnostnú chybu vo WPA2 protokole. WPA2 protokol sa bežne používa na šifrovanie komunikácie pri použití Wi-Fi, jeho predchodcovia sú WPA a WEP.
Zobraziť

Odhalili sme zraniteľnosť CMS Made Simple

Blog | | Citadelo
CMS Made Simple je voľne dostupný, open source CMS. Pozreli sme sa bližšie na zraniteľnosť CMS Made Simple a o výsledok sme sa s vami podelili.
Zobraziť

Úspešne sme absolvovali certifikáciu OSCP

Blog | | Citadelo
OSCP je skúška, ktorá preverí teoretické aj praktické znalosti. Narozdiel od iných skúšok, OSCP a jej úspešné absolvovanie hovorí o určitej znalosti držitela certifikátu.
Zobraziť